![](https://domviolence.org.cy/wp-content/uploads/2018/03/Πανεπιστήμιο-Frederick7.jpg)
Στις 8 Μαρτίου 2018, στα πλαίσια του Ευρωπαϊκου Προγράμματος Circle of Change, ο Σύνδεσμος για την Πρόληψη και Αντιμετώπιση της Βίας στην Οικογένεια, πραγματοποίησε Ημέρα Ενημέρωσης, Φωτογραφική Εκθεση και Βιωματικό Εργαστήριο στο Πανεπιστήμιο Frederick στη Λευκωσία.
Σκοπός είναι η ενημέρωση και ευαισθητοποίηση του κοινού σε θέματα Έμφυλης Βίας καθώς και η ενημέρωση για τα δικαιώματα και τις διαθέσιμες υπηρεσίες στήριξης.